Podwójne podłączenie BEC'a Platinum100A V3

Bez nich ani rusz!
Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 15 wrz 2022, o 08:08

Witam Was,

zakupiłem do elektroszybowca nowy regulator HW Platinum 100A V3 i mam pytanie czy mogę podłączyć do odbiornika podobnie jak w przypadku JetiMezon160A podwójnie BECa. Otóż z regulatora HW wychodzi kilka przewodów z wtyczkami i chciałbym podłączyć dwie wtyczki do odbiornika a tym samym mieć dwa zasilania bec'owe. Podobnie mam tak w regulatorze Jeti. Zwróćcie proszę uwagę, że HW ma aż trzy przewody (załączam zdjęcie z instrukcji): THRO (3rzyłowy z wtyczką) , BEC (dwużyłowy z wtyczką), RPM (jednożyłowy z wtyczką).
W swoim odbiorniku Futaba R7008SB podłączam wtyczkę THRO pod kanał 3 (według mnie tym sposobem już mam zasilanie z Bec'a na odbiornik) oraz chciałbym pod np. kanał 8 w odbiorniku podłączyć dodatkową wtyczkę z napięciem , tą opisaną jako BEC, bo zakładam, że tu też mam właściwe napięcie. Wówczas odbiornik miałby rozłożone napięcie w jakiejś logicznej proporcji a to daje zabezpieczenie.
Czy dobrze rozumuję i czy mogę tak zrobić bez uszkodzenia odbiornika ?

Dzięki za odzew.
Roland
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 15 wrz 2022, o 08:38

tak, po to jest ta dodatkowa wtyczka
Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 15 wrz 2022, o 08:40

spox dzięki
r
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 wrz 2022, o 11:58

Co to za szybol? Po rozmiarze regla wnioskuję, że jakiś wielki... Jeśli masz obawy odnośnie zasilania serw i chcesz zmitygować to ryzyko - zrób szynę zasilania oddzielnie dla nich (dwa grube kable + i - do każdego serwa).
DO odbiornika wtedy tylko zasilanie z kanału thr - wystarczy w zupełności - tam prawie żaden prąd nie będzie płynął.
Uwspólniając zasilanie pamiętaj, żeby nie zrobić pętli masy, bo mogą się brzydkie rzeczy dziać :) (znaczy zrobisz ją tak czy siak - chodzi o to, żeby była jak najmniejsza i obejmowała sobą jak najmniejszą powierzchnie, czyli wszystkie kable pętli najlepiej w jednej wiązce).
...
Bo wiesz, nie przeskoczysz ograniczeń grubości ścieżki w tym miejscu w samym odbiorniku (no chyba, że wiesz jaka jest i że jest OK i chcesz podłączyć drugi kabel do samego odbiornika tylko w ramach dmuchania na raczej zimne).
Jednakowoż tak jak Maciek mówi - dodatkowa wtyczka po to właśnie jest i na pewno lepiej ją podłączyć niż nie podłączyć.
Awatar użytkownika
flyszman
Stały bywalec...
Posty: 125
Rejestracja: 08-04-2019
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękowano: 6 razy

Postautor: flyszman » 15 wrz 2022, o 12:59

Regulator YEP 100 A, który miałem w modelu F3B-elektro o 3 m rozpiętości (Relax Wist-Model) sprzęt mi się grzał. Tego HW będę w nim osadzał.
A drugi model Respect to też 3 metry ale do ekstremalnych wygłupów (coś niby F3F ale na silniku) ... tu już Yepa wymieniłem na 160A Jeti bo źre mi prądu przy zabawie (pakiet 4300mah). Oby dwa to czysty wyngiel ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 wrz 2022, o 14:41

Fajne kurna flaki :)

Wróć do „Regulatory obrotów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości