Ładowarka Imax B6

Wszystko o barach mlecznych dla naszych pakietów...
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 16 wrz 2013, o 17:52

Trochę szukałem ale nie mam zadowalajacej odpowiedzi. Wiem ze można do imax b6 podłączyć żeńska wtyczkę jst, bananami, następnie podłączyć kabelek jst do równoległego ładowania pakietów. Dobrze kombinuje czy coś pomieszalem?

I tak na boku, prąd przy balance charge może być 1c czy musi być mniejszy? Bo pakiety turnigy 2200 20c mają po rozładowaniu nawet 0.40V różnicy a to dość dużo chyba.


Jakbyście dali potrzebne akcesoria w formie linków na banggood to byłbym wdzięczny bo jestem na wyjeździe i tylko telefon dostępny, a ze względu na czas oczekiwania im szybciej zamówię tym lepiej

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 17 wrz 2013, o 07:21

Tego rodzaju kabelek do ładowania pakietów zrobiłem sobie sam, w jaki sposób wszystko połączyć możesz zobaczyć tutaj: http://scriptasylum.com/rc_speed/lipo.html i jedynie co zostaje to dorzucić na końcach odpowiednie wtyczki/gniazda.

Z tego co mi mówi Google do IMAX-a wchodzą banany 4mm. Pakiety wyglądają identycznie jak te od FBL100 - tam użyłem gniazd z http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=18867 i do balansera JST-XH.

Odnośnie ładowania to 1C jest optymalne. Można mniej, ale nigdy więcej, chyba że producent podaje informacje o tym że można większym prądem ładować - nawet w takim wypadku ładowanie 1C zachowa pakiety w dobrej kondycji.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 17 wrz 2013, o 11:38

Czyli biorę taki kabelek, lutuje wtyczke jst-xh na 1s zamiast jst, i ładuje to przez złącze balansera? Czy coś pokrecilem bo nie do końca rozumiem

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 17 wrz 2013, o 11:47

Ewentualnie druga myśl to taka by uciąć jst i przylutowac banany? Banggood ma coś takiego w ofercie bo tam pakiety będę zamawial.

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 17 wrz 2013, o 12:57

Pierwsza myśl była trafna pod warunkiem że chcesz je ładować pojedynczo.

Mam 3 pakiety 1S więc chcąc usprawnić cały proces polutowałem kable tak jak na tym "symulatorze" z linka wcześniej. Efekt jest taki że mam dwa banany - główne połączenie całego zestawu, do tego standardową wtyczkę balansera która zapewnia dostęp do każdej z "cel" i gniazda do których wpinam same baterie.

Jak wszystko zepnę razem to poza tym że wygląda inaczej całość zachowuje się i działa dokładnie tak jak bym miał pakiet 3S.

Fakt że balansowanie tak połączonych pakietów to średnio opłacalna impreza ale wszystko elegancko działa i nie trzeba całego ładowania powtarzać wiele razy.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 17 wrz 2013, o 16:00

A druga myśl? Chce ładować kilka na raz, np 6 równolegle powiedzmy 1-2C 1,8-3,6A o ile dobrze liczę.


Dodatkowo w instrukcji ładowarki napisali ze można ładować tylko gdy złącze balansera i zasilania są podłączone.

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 17 wrz 2013, o 20:57

Jeśli chcesz je ładować równolegle to odpal sobie ten symulator i zobacz połączenie 3P, kolejne pakiety dodajesz analogicznie. Przy 6x 120 mAh takie połączenie da Ci pakiet 1S o pojemności 720 mAh i tak też się to ładuje. Tylko bądź ostrożny przy podłączaniu i odłączaniu, przy tylu kablach i pakietach łatwo przypadkiem coś zewrzeć.

Przy bateriach 1S nie jest potrzebny balanser bo raz że przy tylko jednej celi nie ma czego balansować to dodatkowo połączenie równoległe sprawia że wszystkie pakiety same między sobą wyrównują napięcie.

Jak ładować taki sznurek kiedy obydwa połączenia są wymagane niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 18 wrz 2013, o 07:58

To może ktoś jeszcze spróbuje mnie oswiecic ;-)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 18 wrz 2013, o 08:14

Danny8 pisze:To może ktoś jeszcze spróbuje mnie oswiecic ;-)


Ale w czym problem jeszcze widzisz?
Jak masz 6 pakietów 1S to możesz:
1) Połączyć je szeregowo i ładować jako 1 pakiet 6S o niezmienionej pojemności. Podłączasz wtedy wtyczkę ładującą całość i wtyczkę do balansera. Tryb Lipo BALANCE
Zalety: pakiety nie muszą być równo rozładowane (choć im bliżej tym lepiej), większa kontrola nad każdym pakietem
Wady: długie balansowanie pakietów, więcej kabli, max: 6 pakietów 1S, 3 pakiety 2S, 2 pakiety 3S.

2) Połączyć je równolegle i ładować jako pakiet 1S o zwiększonej pojemności. Podłączasz wtedy tylko wtyczkę ładującą całość, bez wtyczki balansera (nie ma co balansować). Tryb Lipo CHARGE
Zalety: szybkie ładowanie, pakiety same się wyrównują
Wady: pakiety muszą mieć mniej więcej równe napięcie przed podłączeniem. Nierówne pakiety będą ładowane różnym prądem, ładowarka kontroluje tylko sumę prądów. Liczba pakietów nieograniczona.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 2 paź 2013, o 07:15

Polutowalem kabelki do ładowania równoległego 3 pakietów i mogę ładować 6, co do szeregowego to myślę o projekcie płytki kompletnym, ale to na przyszłość.

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2013, o 11:24

Fajnie, że bawisz się w to pomimo że można kupic gotową płytkę za kilka dolarów.
Lubie takich dłubaczy :thumb:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 2 paź 2013, o 18:00

Danny, odradzam jednak ładowanie szeregowe. Równoległe jest o wiele bezpieczniejsze i pewne. Robię tak od roku z dużymi pakietami i jest miodzio. Balancer oczywiście włączony i jakoś nie ma tragedii z wyrównaniem cel.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
shacker
Elita forum...
Posty: 578
Rejestracja: 28-01-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 25 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: shacker » 2 paź 2013, o 19:13

Gmeracz pisze:Danny, odradzam jednak ładowanie szeregowe. Równoległe jest o wiele bezpieczniejsze i pewne. Robię tak od roku z dużymi pakietami i jest miodzio. Balancer oczywiście włączony i jakoś nie ma tragedii z wyrównaniem cel.


Eeee no nie wiem, ja bym wyciągnął odwrotne wnioski. Przy równoległym nie ma kontroli nad poszczególnymi pakietami, przykładowo jeśli w którymś padnie kabelek od balansowania to się o tym nawet nie dowiesz, a cele mogą zostać przeładowane. W szeregowym masz zawsze 100% kontroli nad każdym pakietem.
Balanser nie będzie miał tragedii, bo pakiety między sobą się wyrównają same do "średniej", więc statystycznie patrząc szansa na większe odchyłki w grupie pakietów jest niewielka.
Co nie zmienia faktu, że ja wszystko ładuje równolegle - 6 pakietów 6S 3300 tworzy mi pakiet 19800 mAh :D
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain)
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 2 paź 2013, o 22:59

Gmeracz w równoległym nie podłączasz balancera przynajmniej przy pakietach 1s. W przypadku połączenia równoległego cele równolegle balansuja się między sobą, co tworzy pewne niebezpieczeństwo jeśli dwa pakiety są w różnym stopniu rozładowane.


Co do płytki to nie widziałem do 1s do szeregowego ładowania, co do robienia to o ile się do tej pory dowiedziałem to płytkę można zamówić z projektu, ale wszystkich szczegółów jeszcze nie znam.
Planuje płytkę z dwoma złączami balansera 3s i 6s, oczywiście to niesie za sobą konieczność dwóch osobnych sekcji do ładowania.

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 paź 2013, o 06:23

Danny8 pisze:Co do płytki to nie widziałem do 1s do szeregowego ładowania

Rzeczywiście, one najprwdopodobniej służą do ładowania równoległego.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 3 paź 2013, o 09:42

Bo dwa pakiety połączone szeregowo dadzą 2S.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 3 paź 2013, o 14:57

Lethe ale chodzi o to ze płytki są zwykle do ładowania równoległego, a płytek łączących pakiety szeregowo nie widziałem, szczególnie do mcpx ;-)

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 3 paź 2013, o 16:06

Wybaczcie, źle zrozumiałem.

Faktycznie płytek do ładowania równoległego widziałem multum, ale już wersji szeregowej chyba ani razu.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 3 paź 2013, o 16:18

ładowanie szeregowe nie ma sensu bo efekt jest taki jak by ładować pakiet z ostro rozjechanymi celami
Helikoptery
Awatar użytkownika
Danny8
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 26
Rejestracja: 23-07-2013
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Danny8 » 5 paź 2013, o 21:07

Nie do końca ;-) można ładować szeregowo a pod koniec podłączyć je równolegle by się zbalansowaly, i dokończyć ładowanie, chociaż to dużo kombinowania...

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalk 4

Wróć do „Ładowarki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości