Linparts.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 18 sie 2020, o 17:52

Kupował ktoś coś kiedyś z tego sklepu?
Wg spisu na stronie mają bardzo dużo do mikrusów, ale też sporo budżetowych marek (Syma, FlySky, WLToys).
Zainteresowałem się nimi, bo mają ciągle jeszcze sporo partsów do Hisky HCP100S którego chciałbym jeszcze może wskrzesić zanim oddam go na części :)
I mają dokładnie to, czego mi potrzeba i w cenach nie powalających jakoś (chociaż wyższych nieco niż to samo było na BG niegdyś).
Na HF jest tylko jeden wątek o XK110, gdzie ten sklep jest tylko wspomniany przez 1 usera: https://www.helifreak.com/showthread.ph ... t=linparts a poza tym żadnych opinii :( Chociaż na trustpilot są jakieś dwie, ale całkowicie skrajne: https://www.trustpilot.com/review/linparts.com
Zastanawiam się, czy to scam jakiś czy o co chodzi?
Trochę to wygląda, jakby jakaś grupka zapaleńców z Chin, która ma dostęp do różnych źródeł, otworzyła sobie stronkę i sprzedawała jakby niezależnie od BG czy Ali. Pełna amatorka, ale nie wygląda to na ściemę: https://www.linparts.com/index.php?main_page=page_4

Co sądzicie?
Chęć polatania jeszcze moim Hisky jest spora, warta zaryzykowania tych $30-40 które bym wydał :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 7 paź 2020, o 16:32

Mały update: kilka tygodni temu zrobiłem zamówionko na ok. $36. Poszło PayPalem, żadnego potwierdzenia na e-mail ani nic. Ale na ich stronie jak się zalogować - to order wisiał w historii, miał numer, wszystko się zgadzało. Po kilku dniach napisałem do nich (tylko przez formularz na stronie się dało) maila z prośbą o jakieś potwierdzenie czy coś, czy w ogóle przyjęte zamówienie. Chyba nie ogarniają po angielsku, bo mi odpisali coś w rodzaju, że tak tak, paczka idzie i mam cierpliwie czekać. Mail był o treści:

Hi

<tutaj moje dane adresowe>

Please waiting more days for the parts coming, we can go to the post office to push it for you, Thank you!


Czekałem kolejne dni, kilka razy wysyłałem im maila z przypomnieniem i prośbą o info co z moim orderem + napisałem maila na adres, z którego oni to wysłali, ale wróciło, że taki adres nie istnieje :P :D

Dzisiaj na PayPal wpadł refund bezpośrednio od nich. Bez żadnego wyjaśnienia. W dolarach, więc jeszcze jestem stratny kilka zł.

Nie wiem co teraz - składać jeszcze raz zamówienie na to samo? Żeby nie te wahania kursu, to może bym i się skusił, ale jak każda taka próba dogadania się z Chinami to ma być 5 zł to pieprzę taki interes :-)

Co ciekawe - mój order na ich stronie - gdy wejść w szczegóły to ma status "processing", ale na liście "głównej" z zamówieniami jest już napisane "退款及问题件" co google tłumaczy jako "Zwroty kosztów i problemy"

????????????

;-D
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 paź 2020, o 22:39

Mało Ci przygód?
:)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 8 paź 2020, o 19:43

:D dzisiaj jeszcze odpisali na te moje maile - że przepraszają, że te części są discontinued i że tylko mogą mi oddać kasę. I jeszcze coś niezrozumiałego w związku z tym, że byłem $1 stratny na zmianie waluty (ale to w sumie to rozumiem, że to jest moje ryzyko, ale tak napisałem - żeby się z nimi poprzekomarzać :) ).
Ale jak się wejdzie na stronę - to nadal jednak wszystko jest w ofercie: https://www.linparts.com/hisky-hcp100s- ... 39dqGgzaUk :-) :-)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 paź 2020, o 20:09

Czyli najlepiej wpisać na czarną listę i szukać tam skąd wysyłają

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron