Hobbyking.com

Sklepy znane i polecane, organizacja zakupów zbiorowych. Napotykane problemy i jak sobie z nimi poradzić.
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 28 mar 2011, o 15:17

Swarmy zostały zawieszone do odwołania celem ulepszenia procedury i eliminacji "oszustów".

http://www.hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=16912&PN=4
Piotrek
BartY
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 25-10-2010

Postautor: BartY » 28 mar 2011, o 16:20

Mam nadzieje ze SWARM'y wrócą. Nie po to kupowałem G425 żeby teraz przepłacać :/.
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 28 mar 2011, o 19:15

Napewno Polacy się do tego przyczynili, i koledzy z forum ze swoimi skryptami :lol:
Pozdrawiam,
Arek.
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 28 mar 2011, o 20:46

Napewno Polacy się do tego przyczynili, i koledzy z forum ze swoimi skryptami :lol:

Ja wyczytałem że przyczynił sie do tego jakiś koleś z RCGroup oferujący programik do automatycznego zakańczania SWARM-a

Sent from my U20i using Tapatalk
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 28 mar 2011, o 21:15

Tez tak mysle,bo widzialem tez ten programik...i to nie na rcg...szybko sie rozprzestrzenil.
exTeam Gaui
pma_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 23-03-2011
Podziękowano: 2 razy

Postautor: pma_ » 28 mar 2011, o 21:54

Jak widać nie tylko Polak potrafi ;)
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 29 mar 2011, o 09:09

W ostatnia niedzele mielismy dyskusje na ten temat w clubie ktos powiedzial ze HK prawdopodobnie zablokuje konta "oszustow" i to na dobre majac nazwiska i adresy delikwentow osoby te nie beda wstanie otworzyc nowych kat chyba ze zmienia nazwiska, adresy, i dane bankowe jak rowniez HK pracuja nad nowymi swarmami tylko z mala iloscia uczestnikow,

Jezeli im sie nie da tego osiagnac to prawdopodobnie swarmy znikna, ci co uzywali uczciwie swarmy beda mogli podziekowac oszusta ......

A teraz najlepsza wiadomosc chodza plotki ze HK majac nazwiska i adresy oszustow prawdopodobnie zglosi ich na lokalne policje w danym kraju ktore podejma odpowiednie kroki jezeli to prawda co niektozy bekna troszke.

W niedalekiej przyszlosci okaze sie ktore z powyzszych wiadomosci sa platkami a ktore prawdziwe.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 29 mar 2011, o 10:50

Max S pisze:HK prawdopodobnie zablokuje konta "oszustow" i to na dobre majac nazwiska i adresy delikwentow osoby te nie beda wstanie otworzyc nowych kat chyba ze zmienia nazwiska, adresy, i dane bankowe


No to prawdopodobnie musieli by zablokować na dobre około 60% swoich klientów nie jednokrotnie zostawiających w HK sporo gotówki

Max S pisze:A teraz najlepsza wiadomosc chodza plotki ze HK majac nazwiska i adresy oszustow prawdopodobnie zglosi ich na lokalne policje w danym kraju ktore podejma odpowiednie kroki jezeli to prawda co niektozy bekna troszke.

Myślę że to jest możliwe ale tylko w wypadku tych którzy oszukali HK na sporą ilość gotówki, a nie drobnych ciułaczy którzy zaoszczędzili na tym między 5$-20$.
Zresztą podejrzewam że naszej polskiej policji nawet się z za biurka nie będzie chciało ruszyć za takie drzazgi $
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 29 mar 2011, o 10:50

Max S pisze:...ktos powiedzial ze HK prawdopodobnie zablokuje konta "oszustow" i to na dobre majac nazwiska i adresy delikwentow osoby te nie beda wstanie otworzyc nowych kat chyba ze zmienia nazwiska, adresy, i dane bankowe...

Działaliby na własną szkodę. To też klienci. Co najwyżej obetną im promocję lub zdegradują poziom konta.

Max S pisze:A teraz najlepsza wiadomosc chodza plotki ze HK majac nazwiska i adresy oszustow prawdopodobnie zglosi ich na lokalne policje w danym kraju ktore podejma odpowiednie kroki jezeli to prawda co niektozy bekna troszke.

Karkołomne byłoby znalezienie jakiejkolwiek podstawy prawnej już do samego złożenia zawiadomienia a co dopiero do udowodnienia tego przed sądem. Czyszczenie ciasteczek to nie zbrodnia, modyfikacja adresu w przeglądarce też, żadnej umowy przystępując do swarma nie potwierdzaliśmy że się na nią godzimy. Ktoś się mocno rozpędził w tworzeniu schizy.
Piotrek
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 29 mar 2011, o 10:52

Miszcz_waw tym samym czasie pisaliśmy :mrgreen:
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 29 mar 2011, o 11:26

miszcz_waw pisze:Działaliby na własną szkodę. To też klienci. Co najwyżej obetną im promocję lub zdegradują poziom konta..

Qugar_ pisze:No to prawdopodobnie musieli by zablokować na dobre około 60% swoich klientów nie jednokrotnie zostawiających w HK sporo gotówki.


HK ma setki tysiecy klientow a moze nawet milion tak ze moze pozwolic sobie na wiele, Nie wiem czy jest wiele firm ktore pozwola sobie na oszustwa klientow i chca kontynuowac tranzakcje z oszustami gdyby HK niezalerzalo na tych drobnych oszustwach tylko na proficie to by nie zatrzymali swarmow.



miszcz_waw pisze:Karkołomne byłoby znalezienie jakiejkolwiek podstawy prawnej już do samego złożenia zawiadomienia a co dopiero do udowodnienia tego przed sądem. Czyszczenie ciasteczek to nie zbrodnia, modyfikacja adresu w przeglądarce też, żadnej umowy przystępując do swarma nie potwierdzaliśmy że się na nią godzimy. Ktoś się mocno rozpędził w tworzeniu schizy.



Qugar_ pisze:Myślę że to jest możliwe ale tylko w wypadku tych którzy oszukali HK na sporą ilość gotówki, a nie drobnych ciułaczy którzy zaoszczędzili na tym między 5$-20$.
Zresztą podejrzewam że naszej polskiej policji nawet się z za biurka nie będzie chciało ruszyć za takie drzazgi $


Tak jak pisalem wczesniej sa to tylko plotki a czy to jest prawda to sie okarze niebawem.

Wczasach komputerow gdzie wszystko jast zapisane czarne na bialym to nie problem udowodnic ze ktros zrobil to czy tamto szczegolnie gdy sie ma nazwiska, adresy itd i zeby zrobic zgloszenie na policje to tez zaden problem a co policja zrobi z tym wszystkim to inna historia tak ze sa to tylko domysly a nie fakty.

Osobiscie nigdy nie korzystalem ze swarmow i nie wiem nawet jak to dziala i mi na tym nie zalezy a powiem wiecej olewam to totalnie i co HK zrobi z tym calym fantem to mnie to absolutnie nie obchodzi czy zatrzymaja swarmy czy nie czy beda scigac oszustow czy nie poprostu to olewam, a ci co oszukiwali to..... jak to sie mowilo na oszuscie czapka co robi ?....... chyba mi sie cos pokrecilo :oops:

To co napisalem wczesniej to jest o czym sie gada pomiedzy hobbistami w tej czesci swiata a czy ktos tworzy "schizy" czy nie to nie wnikam w to.
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 mar 2011, o 19:30

Żeby dyskusja się nie rozgrzała za bardzo... - nie można traktować SWARMów czy ich nadużywania jako oszukiwania HK - jeśli decydują się sprzedawać coś za konkretną cenę to na pewno nie dokładają do interesu. To że wadliwie wykoncypowali Swarma (jestem absolutnie przekonany że nie tylko "nasi" klienci wpadli na pomysł "szerszego" wykorzystania swarmów) to ich problem i muszą go rozwiązać aby w przyszłości to się nie zdarzało. A na dzień dzisiejszy wszystkim innym mogą "skoczyć". Kropka.
Dalsza dyskusja do niczego nie doprowadzi i jest niewskazana. Poniali?
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 29 mar 2011, o 20:48

I powiało grozą :lol:
Heli pilots live in a world full of vibration
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 29 mar 2011, o 20:51

Przeca nikt się nie kłóci... :dk: :thumb:
Piotrek
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 mar 2011, o 22:38

miszcz_waw pisze:Przeca nikt się nie kłóci... :dk: :thumb:

Jeszcze nie :P ale wiosna rozgrzewa krew, wszyscy chcą rzucić się z modelami na pole i nerwowość wzrasta... :masakra:... Lubię blow on cool :roll:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 30 mar 2011, o 18:23

Ramotniak chyba odczuwa jakieś przesilenie wiosenne... :hammer:
Już dawno nie było tak spokojnej dyskusji na gorący temat :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3470
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 19 kwie 2011, o 13:26

Wraca system zakupów SWARM w HobbyKing :D Podobno ma być prostszy, przejrzysty i łatwy:

New Swarm system to go live in 24hrs! 18/04/2011 11:11:39 PM
Hang on to your keyboards kids, because the new swarm system will be live within 24hrs.
What have we changed?
We have made it easier to swarm, really easy. And there are no email, cookie or session restrictions, plus you only need 1 other person to swarm with!

Czyli wyszło na moje :twisted: Obroty spadły, to wracamy do SWARM-u :P

Ja wiedziałem, że tak będzie...
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3711
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 19 kwie 2011, o 13:29

Artu pisze:Wraca system zakupów SWARM w HobbyKing :D Podobno ma być prostszy, przejrzysty i łatwy:
New Swarm system to go live in 24hrs! 18/04/2011 11:11:39 PM
Hang on to your keyboards kids, because the new swarm system will be live within 24hrs.
What have we changed?
We have made it easier to swarm, really easy. And there are no email, cookie or session restrictions, plus you only need 1 other person to swarm with!
albo stwierdzili że nie są w stanie wymyśleć takiego systemu który zabezpieczyłby ich przed "kupującymi inaczej" bez zbytniego ich zniechęcania...
Artu pisze:Ja wiedziałem, że tak będzie...
:vhappy:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3470
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 19 kwie 2011, o 14:28

Ramotny pisze:
Artu pisze:Ja wiedziałem, że tak będzie...
:vhappy:

Ja naprawdę wiedziałem, że tak będzie: ostatni post na stronie :mrgreen:
Już 28 marca to przepowiedziałem :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 20 kwie 2011, o 23:03

Jako reprezentant tych mniej bystrych pytam przedstawicieli tych bystrzejszych - gdzie te SWARM'y co to już miały być :?: :?: :?: Bo pewnie gdzieś są a tylko ja ich nie widzę :hammer:

Wróć do „Zakupy nie tylko za waluty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości