XK - K120

Wszystkie maluszki do polatania w domu i w hangarze. Chociaż wiele z nich potrafi też poszaleć na dworze...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 14 gru 2016, o 18:33

Szkoda że na ogonie nie ma bezszczotki ...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2016, o 20:20

Szkoda szkoda. Ciekawe ile xk zaplanował sprzedać szczotkowych zanim wyjmie pewnie już od dawna gotowego bezszczotkowca...
Ale na razie nie marudze. Czekam na oblot.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 14 gru 2016, o 20:39

Pewnie zrobia kolejny xk k130 :-P
No czekam na oblot i relacje.
Sprawdz czy nie masz za malych kątów ustawionych - ja miałem w obu maluchach z BG małe kąty.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2016, o 20:52

Albo xk 120X ;)

Sprawdzę sprawdzę, choć ja w mikrusach to sprawdzam od dupy strony. Ustawiam maksymalne kąty przy których ogon pracuje nadal akceptowalnie i oceniam subiektywnie czy helik ma przy tych kątach jeszcze powera.

Tak czy srak moja sztuka ma bardzo konkretny cel. Chce na nim tanio ogarnąć ósemki na plecach bo mam lęki próbować czymś większym. Do tego w sumie wystarczyłby nawet ogon z v977.

Mnie bardziej niż sama moc helika interesuje precyzja ogona i to jak będzie go ogarniał FBL. Od tego zależy czy będzie nadawał się do nauki...

Niestety w tygodniu zbyt ciemno po robocie żeby coś potestowac...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 gru 2016, o 23:35

Wrócę jeszcze do ładowarki... W sumie nie wiem, czy pisać tu czy w 150X bo temat wspólny...

Pobawiłem się dzisiaj ładowarkami i po raz kolejny Alignowa dostała punkcika - przy napięciu wejściowym ok 11.4v odcina ładowanie tym samym chroniąc pakiet w sytuacji gdybyśmy zapomnieli odłączyć na czas (jak na fotce). Nie wiem tylko co by było przy pakiecie 4S, ale takich nie mam więc problemu też ;)

Ładowarka stockowa dostała zasilacz o napięciu 10v. Nie wiem czy ma jakiekolwiek zabezpieczenie, gdybym podłączył pakiet (bo ten 3S działa jak zasilacz), ale na pewno nie odcina do 10v więc pakiet i tak już wydrenuje. Trzeba więc ostrożnie albo z buzzerem.

Jeśli chodzi o czas ładowania, to jak pisał Jazz, ta alignowa ładuje bardzo szybko. Nie patrzyłem na stoper, ale wyjścia 2 x 1A nie wydają się naciągane.

Obrazek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 gru 2016, o 07:56

Nadajnik... no właśnie. Generalnie wydaje się całkiem fajny. Ma możliwość wyboru modelu itp... Tylko do cholerci... czy ktoś kiedyś widział odbiorniki XK..?
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 16 gru 2016, o 08:59

Nie, i to jest zaletą ;-)
Nie stworzyli nowego standardu - jest kompatybilna z S-FHSS.
A w tym standardzie masz dużo dostepnych alterntywnych odbiornikow na banggoodzie.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 gru 2016, o 09:14

Myślisz że takie coś będzie pasować?
http://www.banggood.com/Corona-R6SF-2_4 ... mds=search

Zastanawiam sie czy do nowego małego samolociku nie kupić po prostu budżetowego lekkiego i przede wszystkim budżetowego odbiornika, skoro i tak mam ten nadajnik... hmm

EDIT:
Jeszcze cos takiego znalazłem:
https://hobbyking.com/en_us/orangerx-gr ... -sbus.html

waga podobna ale plastik do zdjęcia...
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 16 gru 2016, o 09:22

No tak, Jazz, ale jak ze stabilnością połączenia na nieoryginalnych odbiornikach, nie mam teraz na myśli akurat apki xk, tylko futaby, zadziałać zadziała.. bawić się w takie ? czy oryginał, muszę kupić jeden.. i tak do końca niewiem :)
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2914
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 16 gru 2016, o 10:50

Jest jedna rzecz, drobnostka, która mi się podoba - złącze przy silniku ogonowym. Nic nie tak nie wkur.iało w mikrusach jak lutowanie tych włosów.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
subframe
Stały bywalec...
Posty: 140
Rejestracja: 17-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 26 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: subframe » 26 gru 2016, o 11:01

Czy był już latany? Jak tam wrażenia?
pozdrawiam
Subframe
450PRO DFC, V977, 250GT
Me-109, Cessna 182
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 gru 2016, o 18:01

Dzisiaj miał u mnie drugie latanie. Podczas pierwszego latania tydzień temu zafudowałem mu kilkanaście ostrych kretów i rozwaliłemm dwa serwa i szpindel.

Ze względu na jakąś chorą cenę względem parametrów stockowych serw, kupiłem tzw "upgradowe" emexy z abc-rc (połowe tańsze nić stockowe) i zamieniłem komplet od razu.
Szpindel wyprostowałem na oko i wystarczyło, żeby latać dalej :)

Dzisiaj zrobiłem kilkanaście lotów. Helik jest ok. Bardzo ok.
Moc wirnika głównego - troche mniej niż hcp100s, ale nadal w zakresie, który uważam za ponadwystarczający
Moc ogona - niby szczotka, ale trzyma baaardzo ładnie. Helikiem testowałemm różne szarpnięcia aż do przydychnięcia i ogon po prostu daje radę
Ogólne sterowanie - lata się fajnie. jest mocny, precyzyjny, czuć że nieco większy. Pomimo to ma w sobie odrobinę ducha v977. Polubiłemm go.

Jak na razie jego wady, które zauważyłem:
- nieprawidłowo ustawiony gain ogona po wyjęciu z pudełka (uważam, że w defaulcie powinno być już prawidłowo). taka niby drobnostka, ale zanim się zorientowałem, że zmiana gaina wymaga ponownego uruchomienia heliika, troche straciłem czasu i nerwów dokonując niedziałajacych zmian na włączonym :)
- stockowe serwa - lecą i kosztują. porażka (na szczęście są zamienniki niby lepsze),
- ładowarka - bo nie jest taka jak aligna (pisałem o tym wcześniej) - ale ładuje, więc teoretycznie jest ok.

Poza tym jest bardzo fajnie. Jestem zadowolony z zakupu i planuje go martretować :)
Zobaczymy jeszcze jak będą trzymać obecne serwa.
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2064
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 26 gru 2016, o 19:14

A porównując do sporo droższego T150X
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 gru 2016, o 20:06

Trexem leciałem krótką chwilę wiec ciężko mi obiektywnie oceniać. Nie szarpalem, nie robiłem tictockow. Zrobiłem kilka prostych przelotów i leciał ładnie, czysto, precyzyjnie.

Moim zdaniem oba modele latają bardzo poprawnie. Mają moc i trzymający ogon. A który więcej wart, wyjdzie z czasem po ilości napraw. W końcu to worki treningowe i maja walić w grunt systematycznie.

Jak na razie mnie tylko wkurza brak timera w nadajniku.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 sty 2017, o 20:59

kubacki pisze:A porównując do sporo droższego T150X

Dzisiaj Jazz się przeleciał moim XK. Moze on będzie miał jakiś komentarz w porównaniu...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 1 sty 2017, o 22:12

Sam model lata nieźle - nie zawahałbym sie go kupić ale tylko w wersji BNF.
Minusem jest radio, które w porownaniu do innych dołączanych za małą kase jest niezłe, ale porównując do dobrego radia jest gówniane .
Może do symulatora to fajny pomysł, ale do latania to nie.
Cyklika w Trexie działa precyzyjniej i znacznie szybciej się przekręca Trex na boki - choc to moze byc tez kwestia ustawien xk k120.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 sty 2017, o 22:22

Radio - dokładnie jak napisałeś. Dobre w porównaniu do tych dolaczanych, ale ma się nijak do tych kilkukrotnie droższych niż ten cały zestaw RTF :) jeśli chodzi o same drążki, moim zdaniem chodzą całkiem ok. Ale brak timera jest czymś co pozostawia ogromny niesmak i na pewno zabije przez to nie jeden pakiet...

Co do samej cykliki - była ustawiona bardzo łagodnie z mega dużym expem bo latałem nim ostatnio jak juz łapy zamarły. Jeśli chodzi już o samą precyzję to dałeś mi do myślenia bo w przeciwieństwie do np v977 czy hcp100s tutaj nie ma żadnych luzów (póki co).
Awatar użytkownika
Leo
Domownik forum...
Posty: 391
Rejestracja: 04-10-2014
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Leo » 2 sty 2017, o 17:44

A ja na swojego dalej czekam, urwał jego nać. Chińczyk osobno wysłał części (które doszły) i osobno helika. Po miesiącu. Nr do trackingu dostałem na części. Jeżeli dzisiaj się nie ustosunkuje, idzie spór.
Jak kupisz mi zapałki, to zrobię Ci helikopter...
73, SP6LEO
TT Raptor 50 E-Titan|Align TRex 450 Pro|Blade 130 X|Blade mCP X OBL|XK K120|Asssault Reaper 500
Futaba T14SG|Robbe-Futaba FX-18 V2
Kyosho PureTen EP Alpha 3|Reely P240 Hotlander|TT Naulantia|HK Bat 1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 sty 2017, o 17:53

Jeśli minął deklarowana czas dostawy od razu wal na PayPala jako niespełnienie warunku o zwrot kasy. Działa.
Awatar użytkownika
Leo
Domownik forum...
Posty: 391
Rejestracja: 04-10-2014
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Leo » 15 sty 2017, o 23:44

No i w końcu dziś położyłem łapki na swoim K120 :)
Doszedł 11-go, równo 2 miesiące od zamówienia. Ech, aliexpress. A miałem go mieć jako pierwszy w Polsce ;)

Jest przynajmniej sprawny, zbindował się bez problemu i nawet nie musiałem poprawiać skoku łopat na cięgnach, co od razu musiałem uczynić w Blade'ach. Wielkość - zbliżona do mCPX BL.
Akumulatorki elegancko w storydżu.
Odpaliłem skubańca w ręce - śmiga. Ale wklikany przeze mnie autolevel / rescue na przełączniku chwilowym nie bangla. Kojarzycie panowie, czy on po prostu tak ma, że nie daje się przełączać "online" czy też muszę coś jeszcze skalibrować?

BTW, na płytce znalazłem coś co przypomina pinoutem port szeregowy, plus jeszcze drugi zestaw pinów w pobliżu napisu PPM. Podejrzewam, że da się podłączyć zewnętrzny odbiornik.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, o 01:12 przez Leo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak kupisz mi zapałki, to zrobię Ci helikopter...
73, SP6LEO
TT Raptor 50 E-Titan|Align TRex 450 Pro|Blade 130 X|Blade mCP X OBL|XK K120|Asssault Reaper 500
Futaba T14SG|Robbe-Futaba FX-18 V2
Kyosho PureTen EP Alpha 3|Reely P240 Hotlander|TT Naulantia|HK Bat 1

Wróć do „Mikro heliki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości